Leczenie uczuleń

Alergia jest chorobą przewlekłą, co oznacza, że towarzyszy przez całe życie. Pojawienie się objawów uczuleniowych powoduje jednak spore ograniczenie u alergika. Z tego powodu stosowane są odpowiednie leki, których zadaniem jest zahamowanie objawów.

Wielu alergikom zaleca się stosowanie odpowiednich leków. Ich dawka zależy przede wszystkim od wystąpienia objawów alergii. Najczęściej leki podaje się miejscowo, np. w przypadku pokrzywki, stosuje się maści, których zadaniem jest łagodzenie świądu. Dzięki temu, wysokie stężenie leku skoncentrowane jest wyłącznie w jednym miejscu. Ponadto, takie przyjmowanie leku, zapobiega powstaniu różnych dolegliwości całego organizmu.

W zapobieganiu alergii pokarmowej stosowana jest głównie dieta eliminacyjna. Polega ona na całkowitym wykluczeniu z jadłospisu produktów, o działaniu uczulającym. Zaplanowanie takiej diety przez osobę niedoświadczoną może być trudne, ponieważ w wielu produktach alergeny występują pod postacią ukrytą. Restrykcyjne przestrzeganie diety zazwyczaj powoduje brak jakichkolwiek objawów.

W niektórych przypadkach stosuje się immunoterapię, znaną też pod nazwą odczulanie. Polecana jest ona przede wszystkim dla pacjentów, u których tradycyjna forma leczenia nie przynosi skutków.

żółtaczka miewa różne objawy, sprawdź jakie! Imigran