Najczęstsze uczulenia pokarmowe

Zrób badania i dowiedz się czy zagraża Ci żółtaczka typu b lub Twoim dzieciom

Alergie pokarmowe mogą pojawić się nawet u małych dzieci. Niekiedy są skutkiem niewłaściwej diety, głównie zbyt szybkim wprowadzaniem do jadłospisu produktów uczulających. W niektórych przypadkach, alergie pokarmowe mogą minąć samoistnie. Dotyczy to przede wszystkim alergii na mleko krowie. Uczulenie to pojawia się u bardzo wielu dzieci, jednak u większości z czasem zanika.

Stopień wrażliwości na alergeny pokarmowe jest różne. Zaobserwowano jednak, że niektóre produkty uczulają częściej, niż pozostałe.

Jednymi z nich są orzeszki ziemne. Zawierają pewne grupy białek, które posiadają silne właściwości uczulające. W niektórych przypadkach, spożycie orzeszków ziemnych doprowadza do powstania wstrząsu anafilaktycznego. Po ich zjedzeniu, u osób uczulonych, często pojawia się także pokrzywka lub wymioty.

Sporo osób posiada alergię na ryby i owoce morza. Zawarte w nich składniki, mogą uaktywniać wydzielanie histaminy, która odpowiada za powstanie reakcji alergicznych. Zazwyczaj spożycie ryb wiąże się z obrzękiem warg, twarzy, które połączone jest ze świądem.

Owoce mogą stanowić kolejny element uczulający. Najczęściej dotyczy to cytrusów, truskawek oraz jabłek. W wyniku spożycia owocu alergizującego, zazwyczaj pojawia się wysypka.

http://www.gsk.com.pl/produkty/betnovate-122-krem.html Hiberix