Szczepionki doustne przeciw alergii

Imigran tabletki

Jeszcze do niedawna u alergików stosowano immunoterapię, polegającą na wstrzykiwaniu określonej dawki szczepionki. Wiązało się to z pewnymi niedogodnościami. Przede wszystkim osoby uczulone, kilka razy w miesiącu musieli zjawiać się na zastrzyki w wyznaczonym miejscu. Nie każdy akceptuje taką formę podawania leku.

Alternatywą dla zastrzyków są jednak szczepionki, które przyjmowane są doustnie. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że alergik może samodzielnie zaaplikować sobie odpowiednią dawkę. Szczepionka ma bowiem postać płynną, zatem wystarczy wkroplić niewielką dawkę pod język.

Jest to bardzo bezpieczna metoda, a ponadto dobrze tolerowana przez większość uczulonych. Alergik musi być jednak dobrze poinformowany, w jaki sposób aplikować sobie szczepionkę oraz jakie niepożądane objawy mogą wystąpić. Do nich zalicza się m.in. obrzęk warg, świąd czy zaburzenia żołądka oraz jelit. W niektórych przypadkach, objawy mogą uwzględniać cały organizm. Wówczas pojawia się pokrzywka, nasila się astma oraz pojawia się katar sienny. Tego rodzaju objawy, powinny skłonić alergika do udania się do lekarza.

Nie wszyscy mogą jednak przyjmować szczepionkę w formie kropli. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które przechodziły jakiekolwiek leczenie stomatologiczne bądź u których występują infekcję jamy ustnej.

Coldrex MaxGrip C opinie zwyczajna żółtaczka polekowa powoduje uszkodzenie wątroby