Zapobieganie uczuleniom

Ilość chorych na alergię jest tak duża, że część naukowców poszukuje sposobów na zapobieganiu tej choroby. Nie jest to łatwe, ponieważ skłonność do alergii przekazywana jest wraz z genami. Największe ryzyko zachorowania na alergię ma dziecko, których oboje rodzice są alergikami. W przypadku, gdy jest to jeden rodzic, możliwość zachorowania jest nieco mniejsza, ale nadal wysoka.

Bardzo często alergik uczulony jest na kilka rodzajów alergenów. To powoduje produkcję przeciwciał IgE, które skierowane są wyłącznie przeciw określonym alergenom. Osoby uczulone mają również zachwianą równowagę między limfocytami Th1 i Th2. Te pierwsze chronią organizm przed wtargnięciem szkodliwych bakterii oraz odpowiadają za ich unieszkodliwienie. Limfocyty Th2 należą do limfocytów pomocniczych, które odpowiadają za rozwój alergii.

Kobiety ciężarne, chcąc zmniejszyć ryzyko wystąpienia uczulenia u dzieci, mogą jednak poprzez odpowiednie zachowania, zapobiegać im. Przede wszystkim przeciwwskazane jest palenie papierosów. Dotyczy to zarówno okresu ciąży, jak i po urodzeniu dziecka. Ponadto, w pierwszych latach życia dziecka, należy stopniowo wprowadzać nowe produkty do jego diety. Szczególną ostrożność trzeba zachować przy podawaniu owoców cytrusowych, które uznawane są za produkty uczulające.

Fraxiparine multi nasz roztwór do infuzji atriance daje niezłe efekty